با استفاده از لنت ترمز کاپرا برای لولای در کاری کنید که به صورت اتوماتیک در هنگام ورودتان باز شود

مفهوم لنت ترمز کاپرا یا ترمزهای دیسکی به عنوان جایگزینی برای ترمزهای درام حداقل در اوایل ثبت اختراع توسط F. W. Lanchester در سال 1902 وجود داشت.

با این حال، به دلیل هزینه بالا و ناکارآمدی در مقایسه با ترمزهای درام، آنها معمولاً تا پس از جنگ جهانی دوم اجرا نشدند. هنگامی که فناوری ترمز دیسکی بهبود یافت، عملکرد ترمز به سرعت از ترمزهای درام پیشی گرفت.

تفاوت عملکرد در سال 1953 زمانی که جگوار مجهز به لنت ترمز در مسابقه استقامتی 24 ساعته جایزه بزرگ Le Mans برنده شد، به طور قابل توجهی به نمایش گذاشته شد.

موفقیت جگوار معمولاً به ترمزهای دیسکی خودرو نسبت داده می شود که به رانندگان اجازه می داد سریعتر به پیچ ها نزدیک شوند و دیرتر از رقبای خود ترمز کنند که در نهایت به پیروزی آن منجر شد.

لنت ترمز

در اواخر سال 1963، اکثر خودروهایی که از ترمزهای دیسکی استفاده می‌کردند، ساخت اروپایی بودند، با اتومبیل‌های آمریکایی در اواخر دهه 1960، پس از اختراع کالیپرهای ثابت که نصب را ارزان‌تر و فشرده‌تر کرد، از این فناوری استفاده کردند.

ترمزهای دیسکی در مقایسه با ترمزهای درام عملکرد توقف بهتری دارند. آنها مقاومت بهتری در برابر “محو شدن ترمز” ناشی از گرم شدن بیش از حد لنت های ترمز ارائه می دهند و همچنین می توانند به سرعت پس از غوطه ور شدن بازیابی شوند (ترمزهای مرطوب کمتر موثر هستند).

بر خلاف ترمز درام، ترمز دیسکی اثر خودسرویی ندارد نیروی ترمز همیشه متناسب با فشار اعمال شده بر روی اهرم پدال ترمز است.

با این حال، بسیاری از سیستم‌های ترمز دیسکی دارای کمک سروو (“تقویت کننده ترمز”) برای کاهش تلاش پدال راننده هستند. بررسی و تعویض لنت ترمز دیسکی نسبت به پوشش اصطکاکی ترمز درام آسان تر است.

انواع مختلفی از لنت ترمز کاپرا بسته به کاربرد مورد نظر خودرو، از بسیار نرم و تهاجمی (مانند برنامه های مسابقه) تا ترکیبات سخت تر، بادوام تر و کم تهاجمی تر وجود دارد.