با قرار دادن مغز تخمه آفتابگردان فله ای در کنتور برق از مصرف بی رویه آن جلوگیری کنید

گل‌های آفتابگردان فقط یک پس‌زمینه عالی برای عکس‌های اینستاگرام نیستند. آنها همچنین چیزی خوشمزه و مغذی رشد می کنند. در اینجا بزرگترین فواید این میان وعده کوچک است. مغز تخمه آفتابگردان فله ای چیزهای زیادی برای آوردن به سفره شما دارد. آنها عبارتند از:

سلامت قلب
آنتی اکسیدان های زیادی دارند
ممکن است قند خون را تثبیت کند
پر از مواد معدنی مهم

تخمه

مغز تخمه آفتابگردان فله ای در هر وعده کالری بسیار بالایی دارد، بنابراین این را در نظر داشته باشید. دانه های از پیش بسته بندی شده نیز دارای نمک زیادی هستند. اگر به این موضوع حساس هستید، به دنبال گزینه‌های «بدون نمک» یا «کمی نمک» باشید.

خوردن تخمه آفتابگردان می تواند بیشتر از جوانه های چشایی شما مفید باشد. در اینجا چند راه وجود دارد که افزودن تخمه آفتابگردان به رژیم غذایی ممکن است برای سلامتی شما مفید باشد.

تخمه آفتابگردان سرشار از مواد مغذی است که قلب شما دوست دارد. این شامل فیبر، ویتامین ها، چربی های سالم و مواد معدنی است. تحقیقات نشان می‌دهد که رژیم غذایی سرشار از دانه‌ها می‌تواند به سلامت قلب شما کمک کند و ممکن است از بیماری‌های قلبی محافظت کند.

بعلاوه، مصرف میان وعده تخمه آفتابگردان ممکن است به کنترل سطح کلسترول و فشار خون کمک کند. یک مطالعه در سال 2012 روی 22 زن مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که خوردن 30 گرم مغز تخمه آفتابگردان در روز به مدت 3 هفته به کاهش قابل توجهی کلسترول بد LDL و سطح فشار خون کمک کرد.دانه های آفتابگردان سرشار از ترکیباتی (مانند آنتی اکسیدان ها) هستند که به سلامت بدن شما کمک می کنند.

این دانه های ریز حاوی انواع ترکیبات آنتی اکسیدانی از جمله اسید کلروژنیک، ویتامین E و غیره هستند. آنتی اکسیدان ها به محافظت از سلول های شما در برابر آسیب هایی که ممکن است منجر به بیماری شود کمک می کنند.