مردی که سیب صادراتی در ایران را در خانه ای متروک پیدا کرده بود میلیاردر شد

آیا خوردن هر روز یک سیب واقعاً دکتر را دور می کند؟ سیب مطمئناً محبوب است. در بین سه میوه برتر تولید شده در سراسر جهان قرار دارد. نگهداری و حمل و نقل آنها آسان است و در نتیجه معمولاً در تمام طول سال در ایالات متحده در دسترس هستند.

باید گفت سیب صادراتی در ایران سرشار از کوئرستین و پکتین است که هر دوی آنها برای تامین مزایای سلامتی سیب اعتبار دارند. کوئرستین یک فلاونوئید است، یک نوع ماده شیمیایی گیاهی طبیعی که دارای اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.

پکتین یک نوع فیبر محلول است که ممکن است به جلوگیری از یبوست کمک کند و تأثیر متوسطی در کاهش LDL، کلسترول «بد» داشته باشد.

پکتین همچنین توسط باکتری های مفید در روده بزرگ تخمیر می شود، که اسیدهای چرب زنجیره کوتاه تولید می کند که ممکن است در پیشگیری از بیماری های مزمن، از جمله برخی سرطان ها و اختلالات روده نقش داشته باشد.

سیب

سیب های تازه و کامل بیشترین مواد مغذی را دارند. دور انداختن پوست باعث حذف بیشتر فیبر و اکثر فلاونوئیدها می شود. کم آبی یا خشک کردن سیب، ویتامین C را که عمدتاً در گوشت است، از بین می برد.

علاوه بر این، شکر (همراه با کالری اضافی) اغلب به سیب های خشک اضافه می شود. آب سیب شفاف فیلتر شده و پاستوریزه می شود که بیشتر فلاونوئیدها و فیبرها را از بین می برد.

تحقیقات کلی حاکی از فایده اضافه کردن سیب به رژیم غذایی است. مطالعات زیر به بررسی اثرات سلامتی سیب در رژیم غذایی در طول زمان، یا بررسی اثرات فیتوکمیکال‌های خاص در سیب پرداخته است.

سیب به طور مداوم در صدر فهرست میوه‌هایی است که دارای بالاترین میزان آفت‌کش هستند. آنها اغلب به آفت کش های بیشتری نیاز دارند زیرا به ویژه در برابر حشرات و بیماری ها حساس هستند.