گوجه فرنگی یکی از محبوب ترین محصولات زراعی

گوجه فرنگی یکی از محبوب ترین محصولات زراعی در بین باغبان خانه است و با دلیل خوب: نه تنها گوجه فرنگی خوشمزه و همه کاره است ، بلکه رشد آنها نسبتاً آسان است و برای فضایی که اشغال می کنند ، ارزش بالایی دارند.

هیچ گوجه فرنگی خریداری شده از فروشگاه نمی تواند با طعم گوجه فرنگی انگور که از باغ در اوج بلوغ خود گرفته شده است ، مقایسه کند.

یک گیاه چند ساله در مناطق استوایی بومی خود ، گوجه فرنگی متعلق به خانواده Nightshade (Solanacae) است و بومی آمریکای مرکزی و جنوبی است.

گوجه فرنگی در قرن شانزدهم در غذاهای اروپایی ظاهر شد ، اگرچه به دلیل این عقیده رایج مبنی بر سمی بودن ، تا قرن 18 در آنجا محبوبیت پیدا نکرد.

الزامات خاک
گیاهان گوجه فرنگی صادراتی در سایت های خوب زهکشی که بیشتر روز خورشید را دریافت می کنند ، به خوبی رشد می کنند.

pH خاک باید کمی اسیدی باشد (6.2 تا 6.8). نیتروژن بیش از حد می تواند منجر به گیاهان با شاخ و برگهای سرسبز و شدید اما تولید میوه کمی شود.

اگرچه بهتر است نیازهای آهک و کود را از نتایج آزمایش خاک تعیین کنید ، یک قانون شست برای باغبانانی که فاقد داده های آزمایشی هستند ، استفاده از 2½ پوند کود کامل مانند 10-10-10 (یا معادل آن) در هر 100 است. فوت مربع منطقه باغ. کود کود را حدود 2 هفته قبل از کاشت در خاک کار کنید.

انتخاب تنوع مناسب
صدها نوع گوجه فرنگی متناسب با هر آب و هوا ، سایت باغ و سلیقه وجود دارد. گوجه فرنگی ریز وجود دارد که در 55 روز و انواع آنها رسیده است که برای تولید محصول خود به سه ماه هوای گرم نیاز دارند.

برخی از آنها انگورهایی تولید می کنند که اگر با هرس حفظ نشوند ، 25 فوت پراکنده می شوند ، در حالی که برخی دیگر فقط 8 اینچ در بلوغ هستند.

اندازه گوجه فرنگی جنوب از اندازه سنگ مرمر تا بزرگ به اندازه گریپ فروت. و مجموعه رنگ ها! با وجود انواع زیادی در دسترس ، چگونه یکی یا مواردی را که برای باغ شما مناسب است انتخاب می کنید؟

انواع مختلفی را انتخاب کنید که در رشد کوتاه ما رشد کرده و به خوبی تولید می کنند. یک راه خوب برای انجام این کار ، انتخاب انواع مختلفی است که در شرایط محلی آزمایش شده اند.

  • منابع:
  1. Growing Vegetables: Tomatoes [fact sheet]
  • تبلیغات:
  1. پالتی که با آن می توان ماهی صید کرد!
  2. خراطی بر روی چوب | مرکز طراحی و خراطی روی چوب
  3. خیار گاز زده توسط شاهزاده عرب به مزایده گذاشته شد!
  4. کشف یکی از مخوفترین گودالهای جهان در ایران !!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.